Zdrowy dom

Aneta Rachwał - Adamczyk July 31, 2019 0
Zdrowy dom

Z półek patrzą na nas kolorowe opakowania płynów , a z TV uśmiecha się do nas słodki miś reklamujący płyn do płukania. Wchodząc do sklepu jesteśmy bombardowani promocjami na płyn do prania czy wc. Spędzamy kilkanaście  minut na wąchaniu ,który zapach nam się bardziej podoba. Do tego odświeżacz powietrza ,żeby dom ładnie pachniał i pani domu jest zadowolona.Tylko czy zdajemy sobie sprawę co kupujemy tak naprawdę w tych barwnych buteleczkach.

Niebezpieczny dom dla zdrowia

Skład to jedna wielka tablica Mendelejewa. Ich składniki są groźne dla naszego zdrowia , a przecież opary unoszą się cały czas w powietrzu. Wanna mimo płukania wodą jest nadal pokryta warstwą groźnej chemii ,która potem dotyka naszej skóry podczas kąpieli. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej ekologicznych produktów do sprzątania ,stworzonych z naturalnych składników. Owszem czasami trzeba włożyć więcej wysiłku w sprzątanie lub dłużej poczekać na działanie ale warto mieć czyste i zdrowe powietrze w domu .

Takie środki są bezpieczne dla skóry ,co jest ważne jeśli mamy np. w domu dziecko z AZS. Od pewnego czasu pojawia się również coraz więcej blogerek ,które pokazują jak można samemu wykonać w domu  środki czystości  m.in. z octu ,sody czy cytryny , urozmaicając je ulubionymi olejkami eterycznymi. Wbrew pozorom jesteśmy w stanie sami wykonać nawet proszek do prania czy zmywarek. Przy odrobinie wysiłku możemy zastąpić całą  chemię sklepową potrzebną do posprzątania naszego domu , naturalnymi środkami nieszkodliwymi dla naszego organizmu oraz środowiska.

Leave A Response »