Zioła, które musisz mieć w domu

Marcin B. July 15, 2019 0
Zioła, które musisz mieć w domu

W naturze tkwi źródło zdrowia człowieka. Oczywiście nie należy unikać przepisywanych przez lekarza leków, ale warto również wspomagać swoje zdrowie produktami naturalnymi, ziołowymi. Te produkty dobrze jest stosować zarówno w obliczu jakiegoś schorzenia jak również w sposób profilaktyczny. Tym samym warto je po prostu mieć w swoim domu przez cały czas.

Dobroczynne działanie ziół

Istotnym elementem wcale nie jest posiadanie kompleksowej wiedzy na temat ziół. Aby bowiem skompletować pozytywnie działające produkty ziołowe do swojej domowej apteczki, wystarczy udać się do sklepu zielarskiego lub do apteki. Dzięki temu będzie można odpowiednio zareagować w różnych trudnych sytuacjach. Zioła mogą pozytywnie wpływać w obliczu jakichkolwiek problemów trawiennych, w przypadkach, gdy mamy do czynienia ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi, z bólami pleców, z bezsennością jak również i z wieloma innymi schorzeniami i dolegliwościami. Ważnym aspektem jest to, aby dany produkt ziołowy nie był stosowany zbyt długo.

Tak naprawdę prowadzenie kuracji jednym ziołem nie powinno trwać dłużej niż około dwa miesiące. Po tym czasie wskazane jest zrobienie przerwy. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest sięganie po różnego rodzaju produkty ziołowe.

kamagra sklepCo warto mieć w domu?

Skoro wiemy o dobroczynnym działaniu ziół na ludzki organizm, powstaje pytanie o to, jakie konkretne zioła są niezbędne w domowej apteczce? Na pewno należy wskazać na:

 • – lipę,
 • – mięte,
 • – krwawnik,
 • – czystek,
 • – skrzyp polny,
 • – pokrzywę,
 • – dziurawiec,
 • – koper włoski,
 • – melisę,
 • – szałwię lekarską,
 • – rumianek

Ważnym aspektem nie jest doskonała wiedza na temat tych ziół. Wiedza niezbędna jest dostępna na opakowaniu każdego z tych produktów. Ponadto dokonując zakupu w sklepie zielarskim, można zasięgnąć wiedzy u sprzedawcy, dzięki czemu owe zioła będzie można stosować w pełnej zgodzie z właściwymi regułami.

Samodzielne zbieranie ziół

Innym sposobem pozyskiwania wymienionych wyżej ziół jest ich samodzielne zbieranie. W takim przypadku jednak czymś niezbędnym jest ich znajomość. Istotne jest także posiadanie dobrej wiedzy na temat ich właściwego zaparzania oraz stosowania. Zioła należy zbierać w określonym okresie roku, gdy jego kwiaty, nasiona czy też inne części są najbardziej wartościowe. Istotne jest także to, aby wszelkie zioła były zbierane w odpowiednich miejscach.

Jeśli zbierzemy je z terenów przy fabryce czy też przy ruchliwej drodze, to trudno będzie mówić o ich korzystnym działaniu. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zioła rosnące w dobrze nasłonecznionych miejscach posiadają w sobie znacznie większą ilość pozytywnych substancji. Ważne jest to, aby zbierać zioła młode, gdyż w odniesieniu do tych starszych, często należy mówić o utracie sporej ilości substancji zdrowotnych. Ponadto również bardzo ważne jest to, aby dokonywać zbierania tylko tych ziół, co do których mamy pewność autentyczności. Jakakolwiek pomyłka może nas kosztować bardzo wiele, może nas kosztować nawet zdrowie i życie.

Leave A Response »