Żywność dla zdrowej i pięknej cery

Aneta Rachwał - Adamczyk April 11, 2016 1
Żywność dla zdrowej i pięknej cery

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że produkty spożywcze nie tylko pomagają zachować nam doskonały stan organizmu, ale także dbają o piękną i zdrową cerę. Jakie produkty jeść, aby nasza skóra była jędrna i zawsze młoda?

Produkty, które sprawią, że skóra stanie się piękna

Zdrowe produkty mogą poprawić stan naszej skóry. Sprawiają, że staje się ona mocniejsza, zdrowsza a w rezultacie piękniejsza. Warto polecić kilka z nich, które mają najważniejsze i najmocniejsze działanie na naszą skórę.

Mleko – krowie, kozie czy owcze ma znakomity wpływ na cerę, ponieważ jest źródłem białka, witamin a także wielkiej ilości składników mineralnych. Mleko sprawia, że nasza skóra jest lepiej odżywiona, natłuszczona oraz nawilżona. Rzec można, że jest to prawdziwy eliksir młodości, walczy ze zmarszczkami, dlatego warto brać kąpiel w mleku przynajmniej raz w tygodniu.

Płatki owsiane – to produkt spożywczy znakomicie odżywiający nasz organizm. Najważniejszym składnikiem płatków są fito estrogeny, czyli związki organiczne działające podobnie jak doestrogeny. Sprawiają, że łatwiej nam zachować urodę i zdrowie, ponieważ zawierają szereg witamin z grupy B. peeling z zastosowaniem płatków owsianych jest świetnym sposobem, aby oczyścić skórę.

Mód już od wieków ceniony jest, jako znakomity, naturalny kosmetyk. Ma wiele właściwości regeneracyjnych, dlatego nie powinno zabraknąć go w naszej codziennej diecie. Odżywia naszą skórę, sprawia, że rany szybciej się goją, a nawet polecany jest, jeśli mamy problem ze spierzchniętymi ustami. Wykorzystywany jest obecnie w wielu kuracjach, które mają zapobiec starzeniu się skóry. Miód znakomicie można łączyć z innymi kosmetykami. Świetnie sprawdza się maseczka z miodu oraz śmietany na bardzo suchą skórę.

Warzywa w trosce o piękno

Nie tylko miód czy mleko troszczy się o naszą skórę, ale czynią to również warzywa. Marchew i brokuły mają w sobie wielkie pokłady witaminy A. Warto w menu wprowadzić również warzywa strączkowe, które zawierają witaminy z grupy B. dzięki nim nasza skóra jest prawidłowo nawilżona i nie wykazuje tendencji do podrażnień.

Piękna cera to także zasługa cynku, który znaleźć możemy w orzechach. Źródłem przeciwutleniaczy są z kolei winogrona, pomarańcze, które również regenerują nasz naskórek.

One Comment »

  1. Zdrowe Gotowanie April 19, 2016 at 6:43 am - Reply

    Kąpiel w mleku to to co lubię najbardziej! Czuję się wtedy jak Kleopatra 😀 Bardzo fajny artykuł. Pozdrowienia dla autorki tekstu, widać, że ma dużą wiedzę z zakresu zdrowia 🙂

Leave A Response »